František Zoubek

František Zoubek se narodil v roce 1947 v Hrušovanech u Brna, kde bydlí dodnes.
Živí se jako prodavač v textilním obchodě v Židlochovicích a kromě práce se jeho trvalými koníčky, láskou a zájmy stalo cestování, knihy, mapy, motocyklové závody a fotografování.
Na co má naopak alergii je televize. Fotografické snímky vystavuje především na Brněnsku a Hustopečsku...

Samostatné výstavy:
- 1996, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 a 2007 Židlochovice
- 2003 a 2004 Brno
- 2007 Blučina
- 1999 a 2004 Hustopeče

Kromě prezentací svých fotografií uváděl autor i několik pořadů s názvem „Povídání u diaprojektoru“,
které se konaly v Židlochovicích, Hrušovanech, Hustopečích, Brně a Čejkovicích.
Většinou v nich představoval diapozitivy z nejrůznějších koutů světa.
Vystavené fotografie pořídil František Zoubek na ostrovech Atlantického oceánu při pobřeží Západní Afriky.
Jedná se o snímky z portugalské Madeiry a Porto Santa a španělských ostrovů Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura,
La Gomera, La Palma, El Hierro, La Graciosa a Lobos.
„Fotografovat jsem začal už jako školák a mnoho let byly moje fotografie skutečně školácké.
Tehdy jsem fotografoval hlavně motocyklové závody – příroda a krajina mne začala zajímat až mnohem později.
Z mého okolí to byla Pálava, pod ní tehdy ještě nezaplavený Mušov a okolní lužní les. Mým velkým koníčkem bylo cestování a poznávání.
Dřívější cestování bylo omezeno na dva, tři sousední státy a dost. Dnešní generace cestuje naštěstí úplně jinak.
Fotoaparát ale patřil k cestování dříve i dnes. Ten můj úplně první byl Voigtlander 6x9 z doby kolem roku 1930.
Fotoaparátů jsem vystřídal v průběhu let mnoho a dost roků jsem si naivně myslel, že za špatné fotografie může technika.
Nakonec jsem zakotvil u značky Nikon. Pro milovníky techniky – vlna digitalizace mne nezasáhla, a tak mám dva Nikony model F70 a tělo Nikon F80. K tomu optiku Nikkor 18-35mm, 28-70mm a 65-300mm. Fotomateriál Kodak nebo Fuji.
Doma i na cestách fotografuji krajinu, stromy, občas zvířata a ptactvo. Málokdy je sledovaným objektem člověk.
A moje plány do budoucna? Ještě několik výstav z naší krásné přírody a také z Afriky, ke které mám zcela mimořádný vztah.“