Břeclavská expedice

Sdružení břeclavských výtvarníků Břeclavská expedice spojuje od roku 2004 tvorbu břeclavských malířů,
grafiků a keramiků. Nyní se na tradičně nazvané výstavě skupiny – Břeclavská expedice – prezentuje osm z nich.

Jaroslava Garšicová

Narozena roku 1951 v Třebíči, žije nyní v Břeclavi.
Absolvovala Uměleckoprůmyslovou školu v Brně, obor propagační grafika.
Z výtvarných technik užívá olejomalbu a kombinované techniky. V galerii U Synků se prezentovala olejomalbami.

Jiří Holásek

Narozen 1935, nyní žije v Sedleci. Původním povoláním je lékař, nyní v důchodu.
Využívá techniky akvarelu, vaječné tempery a oleje.

Ivan Hodonský

Narozen 1946 ve Znojmě, nyní žije a tvoří v Břeclavi. Vystudoval Střední průmyslovou školu keramickou v Bechyni
u profesora Bohumila Dobiáše. Nyní pracuje jako učitel na základní umělecké škole ve Velkých Bílovicích. Je keramik
a v galerii se preyentoval majolikovými plastikami.

Karel Křivánek

Narodil se roku 1949 v Brně. Vystudoval Univerzitu Palackého v Olomouci a působil jako učitel na
Základní umělecké škole v Mikulově. Z výtvarných technik užívá malbu, kresbu a vytváří i keramické plastiky.
Představil obrazy vytvořené akrylovými barvami.

František Schulz

Narodil se roku 1950 v Poštorné. Nyní žije v Břeclavi. Vystudoval aranžérskou školu a na střední škole obory reklama a propagace.
Zaměstnán je v Odboru školství a kultury a na Městském úřadě Břeclav. Je členem Unie výtvarných umělců ČR.
Vytváří linoryty, monotypy a barevné linoryty.

Libor Juřena

Narozen 1955 ve Valticích, nyní žije a působí v Břeclavi. Vystudoval obor knihař a začal studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně,
obor grafika. Využívá kombinované techniky. Na výstavě představil fotografie.

Milan Bruchter

Narodil se 1961 ve Valticích, nyní žije a fotografuje v Břeclavi. Vystudoval gymnázium v Břeclavi a Institut výtvarné fotografie.
Živí se fotografováním, jehož ukázky vidíte i na výstavě.

Miroslav M. Mráz

Narozen 1962 v Tvrdonicích, nyní žije v Břeclavi. Jako výtvarník využívá olejomalbu, kombinované techniky a monotyp.