8. Oltáře
OLTÁŘE
Barokní doba se na podobě kostela projevila především v jeho vnitřním vybavení. Nejvýznamnější umělecké a stavební úpravy spadají především do období působení duchovního správce Josefa Františka Huebera (1729–1752).
Farní chrám svatého Václava měl vedle hlavního i šest vedlejších oltářů: dva se nacházely v presbytáři, dva v lodi a dva v kapli sv. Jana Nepomuckého.
OLTÁŘE V PRESBYTÁŘI
Mohutný barokní retábl hlavního oltáře vyplňoval obraz Smrt sv. Václava z roku 1742 (autor Jindřich Hoff).
Samotnou oltářní menzu doplňovalo šest zlacených postaviček andílků obklopující dva svatostánky umístěné nad sebou a dva relikviáře s ostatky sv. Innocence a sv. Viktora.
Ve spodní části retáblu obklopovaly obraz dvě dvojice soch světců v nadživotní velikosti. Na evangelijní straně (levá strana v pohledu od vchodu kostela směrem k presbytáři) stála socha sv. Petra, vedle něj plastika sv. Víta a na straně epištolní (pravá strana) socha sv. Pavla a sv. Ludmily.
Nad oltářem těsně pod klenbou se nacházelo sousoší Korunovace Panny Marie a Nejsvětější Trojice.
Vrchol oltáře doplňovaly na evangelijní straně sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Ignáce z Loyoly. Protějšek tvořily sochy sv. Aloise a sv. Františka Xaverského.
V presbytáři se na evangelijní straně nacházel ještě oltář zasvěcený Matce Boží Karmelské (tzv. škapulířový oltář) s vyobrazením Matky Boží na trůně s děťátkem. V horní části byl umístěn obraz sv. Terezie.
Na epištolní straně byl barokní oltář s obrazem sv. Anny (zobrazující světici učící Pannu Marii) a nahoře nad ním se nacházel obraz sv. Agáty.
OLTÁŘE V DVOULODÍ
Na jižní zdi chrámové lodi se nacházel boční oltář sv. Josefa s vedlejším obrazem sv. Floriána.
U vchodu do boční kaple stál oltář s výjevem Snětí z kříže (autor Jindřich Hoff). V jeho horní části byl umístěn obraz sv. Václava s lisem.
OLTÁŘE V BOČNÍ KAPLI JANA NEPOMUCKÉHO
V případě boční kaple se po původním zasvěcení Panně Marii (dochované plastiky Madony a Piety), později Janu Evangelistovi (freska zachycující sv. Jana Evangelistu u lůžka umírající Panny Marie) v době barokní setkáváme s novým zasvěcením sv. Janu Nepomuckému.
V kapli se nacházel oltář sv. Jana Nepomuckého s obrazem Jindřicha Hoffa „Svržení Jana Nepomuckého do Vltavy“ a se skleněnou rakví s podobou světce.
Druhý oltář Panny Marie Bolestné stál do roku 1948 mezi druhým a třetím oknem. Po opravách, při nichž byl oltář odstaven, se za ním našla část vzácné fresky. Oltář byl poté umístěn u zadní zdi kaple.
Při barokizaci interiéru byla do ozdobného retáblu oltáře zasazena nejcennější památka kostela: Pieta, která vznikla už kolem roku 1400.